Kategorie: Akce

Cintra - pouze pro skauty

Informace pro 6 hrdinů, kteří se rozhodli vstoupit do války o Cintru.

Odjezd

• ve čtvrtek 27.9. v 14.45 na Hlavním nádraží v Praze
  • (Možno být v 14.30 v Kobylisích, kam jede autobus z Vodolky. Pokud chcete využít této možnosti dejte mi vědět, abych pro kluky dojel.)

Příjezd

• v neděli 30.9. v 13.49 nebo 15.49 na Hlavní nádraží v Praze podle toho jaký stihneme vlak. Budeme psát až budeme ve vlaku.

Peníze

• Platí se na místě srazu 500 Kč (250 Kč účastnické polatky, 200 Kč jízdné (bude tam pár přiblížení autobusem oproti původnímu plánu) a 50 Kč na materiál).

S sebou

• na spaní
    • spacák
    • karimatku
  • na hru
    • černý plášť (z tábora 2018)
    • meč
    • štít
    • rukavice (trochu ochrání ruce, když do nich dostanete mečem)
    • Nepovinná vylepšení kostýmu:
      • pokud máte z tábora 2017 varkoč, tak ho obarvěte na černo
      • opasek
      • černý šátek
      • černá páska jako čelenka
  • oblečení (jedno na sebe + jedno pro případ nouze)
    • pláštěnka
    • kalhoty
    • mikina
    • tepláky na spaní (použitelné jako náhradní kalhoty)
    • 2 trika
    • triko s dlouhým rukávem nebo košile
    • spodní prádlo + ponožky
    • teplé ponožky (raději dvoje - jedny na spaní, jedny na chladnější den)
    • pevné boty - budeme v nich celý víkend
    • Pozn.: jedeme bojovat za černou armádu, vše ladit do černé barvy, aby to bylo využitelné jako kostým
  • vybavení
    • nůž
    • lžíce
    • láhev na pití (budeme poblíž základny, stačí 1 litr)
    • jídelní misku
    • hygiena (kartáček na zuby, pasta, malé mýdlo, malý ručnik - v areálu bude pitná voda, ale mýt se pravděpodobně nebudeme)
    • papírové kapesníky (na smrkání či jako toaletní papír)
    • propisku
    • zápisníl či papír
    • krabici s podpalem: vzít pouze sirky a březovou kůru
  • společné vybavení bude rozděleno ve středu na schůzce
    • část stanu (ve středu na schůzce budou rozděleny stany na ložnici, tropiko a tyčky, každý dostane jednu část stanu)
    • sada na opravu mečů
    • vařič č. 1
    • vařič č. 2 - Honza
    • kotlík + kovičku - Honza
    • sekeru
    • polní lopatku
    • šňůry
  • Vše sbalit do batohu, meč přidělat na batoh, štít bohužel vzít do ruky (máme toho víc, tak lze trochu vybavení dát do "mošny" přes rameno).

Poznámky k vybavení: Neseme si všechno 4 km a samozřejmě veškeré cestování vlakem a autobusem. Pokuste se odlehčit, co se dá: na jídlo stačí jedna miska z ešusu, nebo plastová, zároveň jí budem používat na čaj; lžíce a nůž nahradí příbor; softshellová bunda je těžká a po 1 dni deště i promokavá, lepší je mikina a větrovka či pláštěnka.

Jídlo

• Každý si zajišťuje následující jídla:
    • čtvrtek: svačina + večeře
    • pátek: snídaně + dopolední svačina + studený oběd/svačina + odpolední svačina (+ povečeřová dorážka)
    • sobota: snídaně + dopolední svačina + studený oběd/svačina + odpolední svačina (+ povečeřová dorážka)
    • neděle: snídaně + dopolední svačina
  • Společný pitný režim: čaj, cukr - Honza
  • Páteční teplá večeře:
    • Směs na špagety v konzervě (bude vydána na schůzce) - Matouš
    • Směs na špagety v konzervě (bude vydána na schůzce) - Lukáš
    • Směs na špagety v konzervě (bude vydána na schůzce) - Vojta
    • Špagety 1 balení (500g) - Charlie
    • Špagety 1 balení (500g) - Denis
    • Sýr z domova nastrouhaný (7 porcí - cca 500g) - Kuba
    • Protlak a koření na nastavení omáčky - Honza
  • Sobotní teplá večeře:
    • 2x hovězí či kuřecí polévka (instatní, co se musí chvíli vařit) - Kuba
    • 100g brambor - Denis
    • 100g brambor - Charlie
    • 100g mrkve - Vojta
    • 100g petržel - Lukáš
    • 50g celer + 50 mrkev - Matouš

Poznámky k jídlu: Společné jídlo by mělo vážit 600-700g a zajišťuje jedno teplé jídlo denně. Dále k snídani a k večeři bude vždy teplý čaj.

Jídlo, které si každý poveze sám bude nejtěžší položka v batohu. Píšu jen litrovou lahev, abych klukům odlehčil. Podobně uvažujte při nákupu jídla. Na jednu stranu kluci budou venku a fyzicky aktivní, na druhou stranu příliš jídla hodně váží. Udělejte nějaký výpočet minimálního jídla, které kluci potřebují a přihoďte jim 2-4 müsli tyčinky.

K obědu mám 60 minut na tábořišti, kde bude voda a bereme 2 vařiče, tudíž může být i instatní jídlo (zalít, nechat odstát a sníst) či ovesná kaše, která se hodí i k snídani. Pokud zvolíte variantu vlastního vaření, berte místo misky ešus, nemáme dost hrnců.

Pokud by někdo měl hlad, nebo mu došlo jídlo, budu to samozřejmě řešit (když mi to řekne).

Co se bude dít

• Vlak nám jede v 15.05 a v 17.25 budeme v Lipnici nad Sázavou.
  • Následně nás čekají 4 km cesty na tábořiště - očekávám, že tam budeme kolem 19.30.
  • Postavíme stany, necháme schválit zbraně.

• Pátek a sobota: 7.30 budíček, 9.00-17.00 terénní bojová Válka o Cintru (pausa na oběd je 13.00-14.00); 17.00 vaření, večeře a doprovodný program (vyprávění příhod a pití čaj)

• V neděli hra končí v 10.00, pokud stihneme autobus v 11.50 z Lipnice (4km), budeme doma v 13.49, pokud nestihneme, jedeme ve 14.15 ze Světlé nad Sázavou (12km, ale batohy nám odvezou).

Těším se na akci

Honza