Kategorie: Kdo jsme

Vedoucí našeho oddílu

Vedoucí našeho oddíluVedoucí jsou hybatelé naší činnosti. Nezáleží příliš na tom do jakého kroužku pošlete své dítě, ale vždycky záleží na tom, jaký vedoucí se mu věnuje. Náš tým se zatím skládá ze 4 stálých vedoucích a program připravujeme společně.

Co byste měli vědět

• Skautský vedoucí pracuje bez nároku na odměnu. Neplyne nám ani koruna z peněz, které vybíráme na činnost, naopak i my často platíme registrační a účastnické poplatky.
  • Skautský vedoucí se účastní všech činností. Vedoucí žije s oddílem, je pro nás nepředstavitlené, že by děti dělaly něco za vedoucího a všechno děláme společně s dětmi. Začíná to tím, že s dětmi hrajeme všechny hry a zkoušíme všechny aktivity a končí to tím, že nám děti pomáhají i s dospělými pracemi, pokud je to možné a bezpečné.

Jednotliví vedoucí

Vedoucí jsou seřazeni podle toho, jak často se s nimi děti potkávají - nejčastěji=nejvýše.

Jan Zeman

Jan ZemanJmenuji se Jan Zeman přes deset let jsem vedl skauty ve Šluknově. Nyní jsem se přestěhoval do Úžic a zakládám skautský oddíl a středisko pro Odolenu Vodu a okolí. Vítám každého, kdo má zájem poznávat nové věci.

Lucie Razáková

Lucie RazákováJmenuji se Lucie Razáková a skautuji už dvanáctým rokem. Z toho 4 roky jsem zastávala roli rádce. Skautovala jsem v oddíle Plantážníci u Berouna. Nyní bydlím v Odoleně Vodě a v oddíle zastávám roli rádce a. Studuji střední zdravotnickou školu.

Blanka Hejhalová

Blanka HejhalováJmenuji se Blanka Hejhalová, skautuji od roku 1990. 10 let jsem vedla oddíl skautek a světlušek na Praze 8 Kobylisích, pak jsem se věnovala práci pro okresní radu a organizování vzdělávacích kurzů. Stále aktivně skautuji v Kobylisích, kde jsem v současnosti vedoucím oddílu dospělých a výchovnou zpravodajkou. Od letošního jara bydlíme v Odolce a jsem ráda, že můžu pomáhat zdejším vlčatům a světluškám s jejich prvními skautskými krůčky.

Martin Hejhal - Hejkal

Martin Hejhal - HejkalJmenuji se Martin Hejhal. Původním povoláním jsem učitel angličtiny, teď řediteluji v jedné velké pražské soukromé jazykové škole. Deset let jsem aktivně vedl skauty a vlčata ve středisku Silmaril v Praze 7 a 8, na kurzech pro vedoucí dělám instruktora psychologie, lukostřelby a vázaných staveb.

Helena Zemanová

Helena ZemanováJmenuji se Helena Zemanová a mezi lety 2004 a 2012 jsem se aktivně podílela na vedení skautů ve Šluknově. Před nedávnem jsme se přestěhovali do Úžic, kde se budu podílet na založení skautského oddílu pro blízké okolí. Nyní můj čas maximálně vytěžuje miminko, takže budu pracovat pro skauty nepravidelně, jak to bude potřeba.

Markéta Seifrtová

Markéta SeifrtováJmenuji se Markéta Seifrtová, od devíti let jsem chodila do Skautského střediska Modrý kruh Slaný, kde jsem i několik let vedla oddíl světlušek. Nyní jsem se přistěhovala do Odolky a přidala se k vedoucím světlušek. Mám malého syna, který mi snad dovolí věnovat se i dětem z oddílu.