Den sesterství

Den sesterstvíK příležitosti Dne sesterství, 22.února 2017, jsme se světluškami strávily společný víkend (25.a26.2.) a podnikly velké a zajímavé věci.

V sobotu jsme dobrodružnou cestou vyrazily do hvězdárny v Pražských Ďáblicích. Nebylo to tak, že by nás autobus dovezl přímo na místo a poté zase zpět, ale musely jsme si cíl najít a vystopovat. Malí obři i Velcí trpaslíci se vydali zvlášť po svých trasách. Společně jsme se ve hvězdárně podívali na Venuši, shlédly její příběh a poté si prohlédly velké množství hvězd a souhvězdí (Orion, Býk, Blížence,...). Zpět na autobus jsme si jako správné světlušky svítily setmělým lesem.
Přespaly jsme v klubovně, po snídaně jsme kreslily na stěnu kmen stromu, na který se posléze budou tisknout dlaně všech členů střediska. Také jsme si každá vytvořila svůj vlastní strom života.
V neděli před obědem jsme se odebraly každá domů na oběd, ale společně strávený čas byl jako vždy nabitý zážitky a dojmy.

Na fotografie se podívejte zde.