Mimořádná sobotní schůzka družiny skautek Amazonek 20.1. 2017

Mimořádná sobotní schůzka družiny skautek  Amazonek 20.1. 2017Sobotu 20.1. mezi 9 a 11 strávily skautky Amazonky ve Velkém háji u rybníka, kde čelily výzvě nováčkovské zkoušky v rozdělání ohně bez použití papíru.

Sešly jsme se v devět hodin před klubovnou v téměř plném počtu. Mimo Pluto, která si užívala lyžování v Itálii a Eriky, která byla již v týdnu nemocná nechyběl nikdo. Vydaly jsme se do Velkého háje, kde jsme si nejdříve řekli pár dobrých rad, jak si za mokrého počasí, které v sobotu panovalo pomoci při rozdělání ohně. Děvčata přišla vybavena březovou kůrou, senem  a dalšími podle nich dobře hořícími podpalovači. I tak jsme se v lese poohlédly po suchých větvičkách jehličnanů, které se ukázali být nejúčinnější. Ani strach z ohně aní  nehořlavé sirky nás nezastavily. Všechna děvčata dokázala zapálit a udržet oheň. V závěru jsme všechny ohně dobře zalily a uklidily po sobě, aby nikdo nepoznal, že jsme tu byly.  Domů jsme šly s pocitem vítězství a podepsanou zkouškou  ve skautském nováčkovi. Ještě první pomoc a Amazonky budou potvrzené skautky se splněnou nováčkovskou zkouškou.