Ukliďme svět, ukliďme Vodolku.

Ukliďme svět, ukliďme Vodolku.Už potřetí jsme se vydali uklidit Vodolku. Účast byla skvělá, skautská tlupa tvořila polovinu všech účastníků. Po nafasování pytlů od paní Pirné před školou jsme vyrazili na Zlatkov. Malý háj jsme na rozdíl od loňska uklízet nemuseli, takže jsme s pořádným úklidem začali až za silnicí...

V našem remízku na Zlatkově jsme byli asi za 45 minut, někteří už měli pytle napůl plné. Tomáš s Terkou se předháněli, kdo bude mít víc plastových odpadků. Terka nakonec soutěž vyhrála, když našla na valu zánovní schůdky od trampolíny. V našem remízku část pokračovala ve sbírání, část začala pálit nařezané křoví. Nejnadšenější sběrači se vrhali do trnitých křovisek a lovili tam odpadky za cenu újmy na oděvu, zdraví a někdy i důstojnosti. Kolovala totiž fáma, že Hejkal vypsal odznak "Drsňák Sběrač." Sběračské partě na kraji remízku směrem k lomu se podařilo rozebrat a odtahat k silnici bývalé bezdomovecké doupě. Tatínci se předháněli kdo odnosí víc, a tak byla nakonec hromada pořádně velká. V tom okamžiku už bylo i u ohně pořádně horko. I když nepadly všechny hromady nařezaného roští, náš plácek byl kompletně čistý. A pak už jenom slavné hrdinské foto (pozor, hodně sběračů na něm není, bylo nás skoro 2x tolik), buřty, zalít oheň 100 litry vody a tradá domů s hrdým pocitem, že je i díky nám Vodolka o něco hezčí. Snad to vydrží co nejdéle!!!

Fotky najdete tady.

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Kontrola captcha
Text
  b i u s img code url hr   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Strana:  1 2 3   další » ... 8
, The warriors finals... odpovědět
A pair of steals in his Collection, stephen curry shoes in the first 1 fourth, and the two steals to garage a total of 106 times in the playoffs career steals, that transcends the rick Craig, became the steals from the history of the warriors team from the playoffs.

Garage into seven three-pointers inside game, this also let his playoff three-pointers hit number approximately 261, match the Robert horry, ninth three points in playoff historical past list. Distance comes eighth Chauncey billups, he additionally only six three points.

37 points in simply three games, came curry shoes to life, and this is his there is much surprise, including playoffs) eighth score 35 + game with three alone, more than 7 times of Russell westbrook, the surface of the league.

So many record the first world war, there is no doubt that this game can be reported to be the garage in this series played the best game. The first a few games, garage is averaging 28. 3 points and four. 7 rebounds, 6 aids, shooting 40. 3% and also 35. 3% from a few, compared with the normal season shooting stage, a clear degree of decline, though the game, garage completely nuts. The blazers in numerous players to hound your ex, but no one can easily disturb his rhythm. Storage, as it were, in the game again to learn "day day" feeling.

11 three-point collection out hand, hit kevin durant shoes 7 goals, including vast ranges of three points. Wearing warriors baseball hat sitting within the stands to watch this old garage, it also appears to obtain son's playing god are some incredible performance. The lens towards the old garage, he can't help but shook their head.

Of course, whatever other people think, garage three points with regards to own performance with total confidence. In the 3rd quarter the warriors using 88-58 big lead your blazers, garage outside the particular three-point line again, the ball away from the one hand, he or she turned back field, the ball firmly in the basket, the whole pandemonium. Can put the three points on this state, the other celebration can say what?

Tag: kyrie irving shoes adidas clothing curry 5 shoes lebron soldier 10 fila shoes air jordan 31 nike air force 1 kyrie 4 calvin klein curry 3 shoes nike roshe run nike kyrie 4 nike sock racer jordan retro Lebron soldier 11 nike mercurial lebron soldier 10 kyrie 4 yeezy boost triple white canada goose curry 4 footlocker adidas yeezy outlet lebron james shoes adidas ultra boost uncaged supreme yeezys curry shoes vans sk8 hi nike air max 97 lebron soldier 10 curry 4 shoes kyrie 2 shoes adidas nmd ultra boost 3.0 lebron 16 Nike Soccer Cleats adidas eqt puma fenty kyrie 4 adidas football cleats under armour shoes nike air max 270 curry shoes new balance running shoes birkenstock shoes puma fenty< adidas nmd nike lebron soldier 12 puma rihanna creepers velvet curry shoes rose 8 kobe bryant shoes curry 5 adidas deerupt kyrie irving shoes nike vapormax adidas nmd r1 primeknit kevin durant jersey kd shoes store nmd r1 kyrie 3 adidas tubular nike epic react flyknit adidas porsche nike huarache mizuno shoes nike air more uptempo adidas nmd xr1 kyrie irving jersey air jordan shoes kd 10 adidas iniki stephen curry shoes harden vol 2 balenciaga triple s Shoes curry 3 rose 6 Nike lebron soldier 11 adidas tennis hu pharrell lebron james shoes adidas yeezy boost 350 v2 zebra adidas alphabounce kobe shoes puma fenty new era caps stephen curry shoes kyrie irving jersey

Strana:  1 2 3   další » ... 8