Kategorie: Novinky, Akce

Výprava za tajemstvím Tortugy

Výprava za tajemstvím TortugyOd pátku 25.1.2019 do neděle 27.1.2019 odjíždíme na výpravu do Nymburka na základnu Tortuga. Tortuga bývala slavná pirátská základna. A tak se na víkend přeneseme do 17.století do doby námořních bitev. Napneme plachty, budeme se plavit po moři a zažívat úžasná dobrodružství, o kterých se suchozemským krysám ani nezdá. Vyrazíme všichni, menší i větší námořníci i námořnice.

Tentokrát vyrážíme na mezinárodní skautskou základnu Tortuga v Nymburce.

Sraz je v pátek 25. ledna v 16,35 na Dolním náměstí u cukrárny.

Návrat v neděli 27.1.2019 ve 14:15 na metru Kobylisy na výstupu před Albertem (je naproti katastrálnímu úřadu).

Přihlášky na akci

Prosíme, abyste do pondělí 21. ledna zaplatili na účet střediska účastnický poplatek 550Kč (poplatek je vyšší neboť se jedná a zímní výpravu a je tím pádem dražší ubytování a v ceně je také zahrnut nový zápisník).  Do poznámky k platbě napište jméno dítěte. Poplatek je zároveň přihlášením na akci. Číslo účtu: 2400981302/2010.

Vybavení

• na sobě na cestu budou mít děti skautský kroj, teplé zimní kalhoty, pohorky nebo jiné vhodné zimní boty, mikinu, bundu, čepici, rukavice a šálu.
  • další oblečení - tenkou čepici, dostatečně teplé ponožky, případně termoprádlo dle aktuálního počasí, spodní prádlo, tričko, oblečení na převlečení dovnitř
  • přezuvky!
  • pláštěnka!
  • dobré zimní boty - v botech bude dítě část víkendu venku
  • láhev na pití (termosku)
  • lehký spacák - spíme v budově
  • věci na spaní
  • ručník
  • hygienické potřeby (mýdlo, hřeben, kartáček, pasta, kapesníky)
  • baterka

Věci na program:

• nováček vlčat nebo nováček světlušek nebo lucernu světlušky nebo stezka vlčata a totéž skauti a skautky
  • zápisník a tužka
  • nůž!
  • oddílové tričko (kdo má) a šátek
  • malý batoh na půldenní výpravu

Jak s jídlem:

• páteční večeři si každý musí přivézt sám
  • pak je jídlo společné

Poznámky:

• Vše musí být zabaleno v batohu tak, aby dítě mělo volné ruce!
  • Mobilní telefony a elektroniku nedoporučujeme a rozhpodně za ni neručíme, děti si mohou v případě potřeby zavolat od nás.
  • Pokud nemůžete jakékoliv vybavení sehnat ozvěte se, poradíme co pořídit a můžeme i něco zapůjčit.