Zahájení nového skautského roku střediska IBIS

Zahájení nového skautského roku  střediska IBISVe středu 13. září od 17.00 do 19.00 se konalo zahájení dalšího roku činnosti našeho střediska. Vodolští skauti vstoupili do čtvrtého roku své činnosti pravou nohou.

Sešli jsme se na louce u hřbitova.  K vidění tu byly nejen ostřílené známe tváře z řad vlčat i světlušek, ale také početná skupina nováčků, které hnalo pravé nadšení. Rozdělili jsme se naposledy na  naše tradiční  4 šestky -  modrá, červená, zelená, žlutá a vyrazili plnit úkoly. Na příští společné schůzce přibudou vedle šestek i   skautské družiny z řad nejstarších členů. Každé družstvo mělo hodinu na splnění co nejvíce úkolů, aby dostalo bonusy do finální hry.

Finální hrou bylo "Člověče nezlob se" naživo. Stejně jako u stolní hry jsme házeli kostkou, je herní plán  vyznačený na louce obíhali místo barevných figurek naši skauti a skautky. Běhat se muselo rychle, protože když vás někdo dohonil a plácl, tak jste  vypadli. Bonus z předchozí úkolovky se dal vyměnit za další házecí pokus, když padlo příliš vysoké číslo.

Hra byla velmi rychlá a napínavá, ale nakonec zvítězili zelení, další v pořadí žlutí, modří a červení.

Protože nám zbylo tochu času, zahráli jsme si "na mrazíka" a nakonec i "bago". (Rodiče, nevíte, co je bago? Tak se zeptejte svých dětí, třeba si vzpomenou :-).

Zapsal: Honza Zeman

Upravila: Blanka Hejhalová