Akce

Akce, které nás čekají:

25. 01. 2019 Výprava za tajemstvím Tortugy

Výprava za tajemstvím TortugyOd pátku 25.1.2019 do neděle 27.1.2019 odjíždíme na výpravu do Nymburka na základnu Tortuga. Tortuga bývala slavná pirátská základna. A tak se na víkend přeneseme do 17.století do doby námořních bitev. Napneme plachty, budeme se plavit po moři a zažívat úžasná dobrodružství, o kterých se suchozemským krysám ani nezdá. Vyrazíme všichni, menší i větší námořníci i námořnice.

06. 07. 2019 Tábor 2019

Máme termín tábora. Bude 6.-13. července u Šluknova. Skauti a skautky pojedou stavět tábor již ve čtvrtek 4. července.

Již proběhlé akce:


Strana:  1 2   další »

Středisková schůzka:

Lednová středisková schůzka proběhne v klubovně a jejím okolí. Sraz je v 17.00 u klubovny.

Středisková výprava na Tortugu

Středisková výprava na TortuguPůvodně plánovaná klučičí výprava 25. až 27.1.2019 se rozšiřuje i na dívky. Jedeme tedy všichni, těšte se do skautské vily :-)

Rozdávání Betlémského světla a zpívání u stromečku

Rozdávání Betlémského světla   a  zpívání u stromečkuNa vánočním zpívání 23.12. budeme opět rozdávat betlémské světlo. Skauti a skautky mají sraz v 17,30 před klubovnou, budou pomáhat s přípravami. Budeme rádi, když se na nás od 18,00 přijdou podívat vlčata a světlušky v doprovodu rodičů.

Tajemství adventního kalendáře - skautky

Tajemství adventního kalendáře - skautkyTajemná schůzka družiny skautek, světlušky mají schůzku zrušenou. Co se bude dít záleží na Amazonkách, nechme se překvapit.Sejdeme se v klubovně v tradičním časem 17:30-19:30.

Speciální schůzka skautů a skautek

Speciální schůzka skautů a skautekSpeciální prodloužená schůzka pro skautky a skauty bude ve středu 12.12. v Úžicích u Zemanů doma. Autobus odjíždí v 17.23 od Klubu nebo 17.26 z Dolního náměstí. Zpět pojedou až ve 20.56 z Úžic, na Dolním náměstí je autobus ve 21.01, U školy ve 21.04. Skautky do Úžic jezdí pravidelně jednou za měsíc, věřím, že skauty dovedou v pořádku.

Vánoční schůzka dívčího oddílu Sněženek v klubovně

Vánoční schůzka dívčího oddílu Sněženek v klubovně Společná schůzka všech Sněženek, sejdou se tedy světlušky i skautky na předvánoční schůzce 11.12. Zazpíváme si koledy, zahrajeme si vánoční hry, zavzpomínáme, co všechno jsme letos zažily. Vánočně si zavyrábíme a ztišíme se u svíček. Těšíme se na viděnou.

Speciální schůzka světlušek a vlčat

Speciální prodloužená schůzka pro světlušky a vlčata bude v úterý 4.12. od 17:00 do 19:00. Skautky mají ten den zrušenou schůzku. Vlčata mají tedy výjimečně přesunutou schůzku na úterý a ve středu na Mikuláše schůzka vlčat není.

Mimořádná schůzka oddílu Sněženek (světlušky i skautky) s adventním tvořením a rodiči 17:30-19:30

Mimořádná schůzka oddílu Sněženek (světlušky i skautky) s adventním tvořením a rodiči 17:30-19:30Tradiční společné adventní tvoření - výroba věnců, svícnů a závěsů na dveře dle vašich přání a fantazie. Schůzka je prodloužena na dvě hodiny.

Dýňová středisková schůzka

Dýňová středisková schůzkaV úterý 23. října proběhne místo dívčí schůzky středisková schůzka na téma dýně. S sebou dýni, kterou unese dítě samotné a nůž.

ZRUŠENO!!! Výprava proti proudu času

ZRUŠENO!!! Výprava proti proudu časuVýprava je z důvodu nemoci Hejkala a Blanky zrušena, omlouváme se.

Dívčí schůzky 2. října 2018

Skautky Amazonky mají schůzku v Úžicíc,Helena je bude čekat u autobusu v Úžicích, který odjíždí z Dolního náměstí v 17:26. Návrat do Odolky je plánován v sedm autem. Světlušky Poníci se sejdou v 17:30 před školou, budeme na schůzce venku a u školy i skončíme. V případě nepřízně počasí, bude schůzka normálně v klubovně.

Cintra - pouze pro skauty

Informace pro 6 hrdinů, kteří se rozhodli vstoupit do války o Cintru.

Zahájení činnosti v novém školním roce a noví členové

Zahájení činnosti v novém školním roce a noví členovéZahajovací schůzka pro všechny bude ve středu 19.9. od 17,00 do 19,00. Sraz u hřbitova. Vybavení jako na schůzky: nůž, uzlovačka, tužka, papír, zápisník a stezky. Na sebe oblečení na ven a skautský šátek. Pravidelné schůzky začínají od 24.9. Dny schůzek budou stejné jako vloni, tj. dívky v úterý a kluci ve středu. Časy upřesníme. Nové členy bohužel k omezené kapacitě nebereme s výjimkou sourozenců současných členů.

100 let Československa aneb Procházka se starým Procházkou - 15. září na louce u kostela

100 let Československa aneb Procházka se starým Procházkou - 15. září na louce u kostela Vzhledem k tomu, že skauti pamatují rok 1918 a díky skautské poště v něm sehráli i důležitou úlohu, byly jsme městem pozváni k aktivní účasti na akci ke 100 letům Československa. Akce se koná sobotu 15.9. od 13 hodin na louce u kostela, rozsah zapojení našich dětí řešíme s organizátory a následně upřesníme. Děti by měli mít na sobě skautský kroj oživený dobovými doplňky z období první republiky, viz fotografie z první republiky. Děti prosím hlaste emailem na IBIS - vedeni.ibis@skaut.cz do neděle 9.9.

Mimořádná schůzka družiny skautek 6. září 17:30 v klubovně

Skautky se sejdou již před letošním společným záhájením mimořádně ve čtvrtek 6. září na hoďku v klubovně, abychom se domluvily na plánu programu na letošní skautský rok.

Tábor

Tábor se koná od 7. do 14.7.2018.

Tábor - stavba

Stavby se účastní skauti a skautky. Vyrážíme již ve čtvrtek, sraz je v 8.45 na nádraží v Kralupech nad Vltavou.

ZÁVĚREČNÝ OHEŇ

ZÁVĚREČNÝ OHEŇDružina skautek AMAZONEK si dovoluje vás pozvat na zakončení skautského roku 2018.

ZRUŠENÁ SCHŮZKA SKAUTEK AMAZONEK 19.06.2018

Nemůžu se bohužel nečekaně zúčastnit zítřejší schůzka skautek, nepodařilo se mi zajistit náhradu, takže se schůzka ruší. Vzhledem k tomu, že máme s děvčaty na starosti oheň nahradíme to schůzkou příští týden v úterý 26.06. v tradičním čase 18:00-19:30. Za změny se omlouvám, nemáme jinou možnost. Blanka

Putování za dobrodružstvím - pozor změna času a místa návratu

Putování za dobrodružstvím - pozor změna  času a místa návratuOd pátku 8.6. do neděle 10.6. budeme tábořit u jezera Vojkovice. Sraz je v pátek 17:40 na Dolním náměstí a zakončení bude v neděli v 10 v klubovne na Vodolce!!! Další info v článku po rozkliknutí.

Sraz skautů a skautek z Prahy 8 a okolí v Měsíčním údolí u Vlašimi 11.-13.5.2018

Sraz  skautů a skautek z Prahy 8 a okolí v Měsíčním údolí u Vlašimi 11.-13.5.2018Již tradiční víkendová akce, kde se setkáme se skauty a skautkami z Prahy 7 a 8. Zúčastníme se závodů v mladších i starších, společně se sejdeme u ohně, zahrajeme si hry. Letošní první spaní pod stanem. JEDEME VE SKAUTSKÉM KROJI!!! Upřesnili jsme sraz a přidali seznam kdo co bere za jídlo.

ODOLKA BARUM RALLYE 2018 - společná schůzka střediska středa 9.5.2018

ODOLKA BARUM RALLYE 2018 - společná schůzka střediska středa 9.5.2018Závodníci týmy mechaniků usilovně pracují, servisní týmy dělají poslední úpravy na závodní dráze. Všichni příznivci rychlých kol jsou zváni. Letošní ročník Odolka Barum rallye je za dveřmi. Koná se ve středu 9.5. od 17 do 19 hodin ve Velkém háji a jeho blízkém okolí.

ZRUŠENÉ DÍVČÍ SCHŮZKY 1. a 8.5. 2018

ZRUŠENÉ DÍVČÍ SCHŮZKY 1. a 8.5. 2018Vzhledem ke státnímu svátku jsou obě schůzky děvčat tento i příští týden zrušené. Schůzka příští týden má náhradu ve středu 9.5.18, kdy se koná společná středisková schůzka.

Společná schůzka skautek a světlušek na sv. Jiří

Společná schůzka skautek a světlušek  na sv. Jiříza dobrodružstvím patrona skautů svatého Jiří se společně vydáme ven propátrat další část našeho města mezi 17. a 19. hodinou.

Skautský den

Skautský denV sobotu 21.4. odpoledne vyrazíme do Ďáblického lesa oslavit svátek patrona skautů svatého Jiří. Spřátelené středisko z Kobylis pořádá tradiční akci se soutěžemi a táborákem. Každý bude mít šanci opéct si buřta (dostaneme na místě od pořadatelů). Sraz: 13,35 na zastávce Odolena Voda, U Školy Návrat: 17,30 na zastávku U Klubu S sebou: skautský šátek, 20 Kč, průkazku na autobus a/nebo peníze na autobus, vybavení na schůzku venku (přidejte pláštěnku) a pití.

Úklid Vodolky

Úklid VodolkyV sobotu 7.4. se zúčastníme akce města a vyčistíme kus Vodolky. Akce je pro RODIČE S DĚTMI. Sraz v 9,00 u školy. Konec ve 13,00 na Zlatkově.

Víkendovka pro skauty

O víkendu 6.-8.4.2018 vyjede jednotka našich starších chlapců na víkendovou výpravu. (Vlčata se této akce neúčastní.) Náhrada za zrušenou výpravu.

Společná velikonoční schůzka skautek a světlušek 27.03.2018 17-19

Společná velikonoční schůzka skautek a světlušek 27.03.2018 17-19Děvčata budou schůzku příští týden věnovat velikonočnímu tvoření.

Den sesterství- přespání v klubovně

Den sesterství- přespání v klubovně Jako každý rok si 22.2. připomínáme sounáležitost skautů a především skautek. Abychom se i my mohly tmelit a dostatečně si užít svou společnost, naplánovaly jsme pro naše dívky (skautky i světlušky) přespání v klubovně s mnoha zajímavými aktivitami a zážitky.

Společná schůzka

V březnu nás opět čeká společná schůzka ve článku najdete seznam vybavení, které mít s sebou.

Společná schůzka střediska IBIS

Společná schůzka střediska IBISVe středu 3.1.2018 se uskuteční od 17.00 do 19.00 první schůzka v novém roce.

Zpívání u stromečku a Betlémské světlo

Zpívání u stromečku a Betlémské světloDne 23.12. město pořádá zpívání u vánočního stromečku, v rámci kterého budeme nabízet betlémské světlo.

Změna termínu tábora!!!

Změna termínu tábora!!!Letní tábor bude v termínu 5.-14.7.2018 pro starší (skauti+skautky) a 7.-14.7. pro mladší (světlušky a vlčata). Omlouváme se za změnu termínu, byla vynucena tím, že si louku půjčujeme a původně domluvený termín nevyšel.

Vánoční výprava

Vánoční výpravaV sobotu 16.12. proběhne vánoční výprava celého střediska Ibis a tradiční předvánoční setkání s rodiči.

ZRUŠENÁ schůzka skautek a světlušek 5.12.

Schůzka skautek a světlušek je v příštím týdnu zrušená. Vychází na mikulášský a čertovský večer a kvůli plánům většiny dětí, i těch našich, tuto schůzku rušíme. Děkujeme za pochopení.

Víkendová schůzka družiny skautek AMAZONKY - plavání a tvoření

Prodloužená schůzka Amazonek s přespáním v klubovně a výletem do bazénu na Šutce. Podrobnosti najdete níže. Tato akce není určena světluškám. Přespání v klubovně se dočkají na den sesterství v únoru.

Podzimní víkendová výprava

O víkendu 17.-19.11. proběhne víkendová výprava celého střediska. Sraz v 8,45 v pátek 17.11. na NÁDRAŽÍ v ÚŽICÍCH, návrat v neděli 19.11. ve 14,15 opět na nádraží v Úžicích. Spíme na postelích v místní sokolovně. Další informace v detailu akce.

Společná schůzka střediska Ibis

V úterý 7. listopadu proběhne společná schůzka světlušek, vlčat, skautů i skautek. Začínat budeme v 17:00 a končit v 19:00. Začátek a konec je u klubovny, ale většinu doby se budeme pohybovat venku. Buďte na to připraveni. Schůzka vlčat a skautů 8.11. se tímto ruší.

Výprava zakladatelů 2017

Výprava zakladatelů 2017Jednodenní výprava celého střediska. Každá družina půjde v neděli 15.10. na vlastní malý výlet a je velkou otázkou, jestli se potkají.

Skautské třídní schůzky pro rodiče

Skautské třídní schůzky pro rodičeSchůzka pro rodiče všech našich členů s vedením oddílu ve středu 11.10.v 18,45 v klubovně. Krátká prezentace minulého tábora, termínová listina akcí na první pololetí, další plány na školní rok, finance, doporučené vybavení na schůzky a výpravy, předběžný termín tábora 2018, odpovědi na dotazy zvídavých rodičů. Čaj zajistíme, přinesou nějací rodiče i něco k zakousnutí?

Tábor 2017

Tábor 2017Těšíme se na tábor ke Šluknovu v termínu 30.7.-6.8.2017. Přidány podrobnější pokyny.

Závěrečná ohňová schůzka na Zlatkově - vlčata i světlušky

Závěrečná ohňová schůzka na Zlatkově - vlčata i světluškyVe středu 28.6. se sejdeme v 17,30 na Zlatkově u ohně, vyhlásíme celoroční bodování, rozdáme ceny, zazpíváme si s kytarou a opečeme si buřty. Rodiče, sourozenci, prarodiče i další příbuzní jsou srdečně zváni!!!

Narozeninová schůzka sněženek

Narozeninová schůzka sněženekNarozeniny slavíme průběžně během roku a abychom na některou z nás nezapomněly, a popřály všem, rozhodly jsme se, že uspořádáme jednu velkou oslavu a užijeme si ji všechny dohromady.

Indiání na Zlatkově

V sobotu 10.6. budem tábořit na Zlatkově. Sraz bude v 9.30 u klubovny a zakončení bude v neděli v 10.00 tamtéž.

Víkendová výprava - obvodní sraz

Víkendová výprava - obvodní srazO víkendu 12.-14.5. proběhne víkendová výprava spojená se srazem skautů a skautek Prahy 7, 8 a Odolené Vody. Bude i závod s Bobem a Bobkem. Aktualita - přidali jsme seznam jídla s sebou. JEDEME VE SKAUTSKÉM KROJI!!!

Osidlování vesmíru - společná schůzka

Osidlování vesmíru - společná schůzkaV úterý 2.5. od 17.00 do 19.00 proběhne společná schůzka světlušek a vlčat. Schůzka vlčat 3.5. se tímto ruší.

Výprava vlčat na sv. Jiří

Svatý Jiří je patronem skautů a má svátek 24.4., což je ideální příležitost pro jarní výpravu.

Úklid Vodolky

V sobotu 8.4. se chceme zúčastnit městské akce a pomoci trochu vyčistit Vodolské okolí. Akce je pro RODIČE S DĚTMI.

Společná schůzka světlušek a vlčat

Ve středu 1.3. od 17.00 do 19.00 proběhne společná schůzka světlušek a vlčat. Schůzka světlušek 28.2. se tímto ruší.

Den sesterství 2017 - výprava oddílu Sněženek

Den sesterství 2017 - výprava oddílu SněženekI letos oslavíme společně mezinárodní den sesterství(Thinking day), který se po celém světě slaví již od roku 1926. Symbolem letošního svátku je cesta k růstu. Společné zážitky a dovednosti, které máme z našich akcí jsou jako semínka, která nám pomáhají růst...


Strana:  1 2   další »